Haradinaj për seancën e opozitës: Ndërhyrje në agjendat shtetërore

04 dhjetor 15:12

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë mbledhjes së sotme ka thënë se Qeveria i ka kryer të gjitha detyrat e veta në procesin e liberalizimit të vizave.

Ai ka thënë se seanca e thirrur nga LDK-ja dhe Vetëvendosje për këtë çështjen e vizave paraqet ndërhyrje në agjendat shtetërore.

Haradinaj ka thënë se liberalizimi i vizave është një proces i cili nuk do të vonohet, aq sa është duke u folur.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren, me ftesë të dekanatit…