Haradinaj urdhëron: Në vend të Flamurit të Kosovës të vendoset Flamuri Kombëtar

20 shkurt 10:07

Këtë vendim kryeministri Haradinaj e ka marrë sot.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka autorizuar ministrinë e Administriatës Publike të cilën e drejton Mahir Yagcilar, që ta bëjë zëvendësimin e flamurit të Kosovës dhe ka urdhëruar këtë ministri të bëjë vendosjen e flamurit kombëtar në hyrje të qytetit të Prishtinës, më saktësisht te rrethrrotullimi.

Sipas burimeve të “Epokës së re” brenda Qeverisë e gjithë kjo ishte bërë për t’u treguar miqve ndërkombëtarë që vizituan Kosovën për nder të 10-vjetorit të Pavarësisë, Kosova të idenfitikohet me flamurin e saj.

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Boksieri Bernardin Jakaj ka bërë krenarë shqiptarë të shumtë që…