Hillary Clinton me adresim në Forumin për Gratë, Paqen e Sigurinë që do të mbahet në Prishtinë

12 prill 2024 | 21:51

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka njoftuar se ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, do të marrë pjesë në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë i cili do të mbahet në Prishtinë.

Osmani tha se Clinton do të jetë folëse në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë.

“Kemi nderin e madh që ta kemi Sekretaren e 67-të të ShBA-së, Hillary Clinton, e cila do të na drejtohet neve në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë 2024”, shkroi Osmani.

Clinton do të flasë në këtë forumin përmes një videomesazhi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kontestimi dhe kundërshtimi për 13 emra të cilët janë në…