Hoti kërkon që sot Kuvendi të miratojë buxhetin e rishikuar për 2020

13 korrik 10:30

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pak orë para seancës ka kërkuar nga deputetët që të miratojnë buxhetin e rishikuar për vitin 2020-të, raporton Gazeta Express.

Gjithashtu, kreu i Qeverisë, ka kërkuar që deputetët të miratojnë edhe marrëveshjet ndërkombëtare.

Ai ka shkruar se kjo i hap rrugë Kosovës që të vazhdohet me pagesën për të papunët dhe bizneset.

“Kjo na hap rrugë për të vazhduar me pagesën e masave të mëhershme për të papunë dhe biznese, si dhe për të nisur zbatimin e programit për rimëkëmbje ekonomike. Fondi për rimëkëmbje ekonomike prej 385 mil euro është pjesë e këtij buxheti”, ka shkruar kryeministri.

 

Është tepër e rëndësishme që sot Kuvendi të miratojë buxhetin e rishikuar për 2020, si dhe të ratifikojë marrëveshjet…

Publiée par Avdullah Hoti sur Lundi 13 juillet 2020

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë se është tepër…