Interi është favoriti kryesor për titull

30 nëntor 11:38

Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso beson se Interi është favorit për të fituar Serie A-në këtë sezon, përpara udhëheqësve aktualë, Milanit dhe kampionit aktual, Juventusit.

Milani – pa “Scudetto” që nga 2010-11 – kryeson tabelën me pesë pikë më shumë pas nëntë ndeshjeve pasi mposhti Fiorentinën 2-0 të Dielën për të mbetur e pamposhtur.

Rivalët e qytetit Inter dhe Sassuolo janë pesë pikë larg tyre, ndërsa Juventusi i Andrea Pirlos është i katërti dhe një pikë më larg, së bashku me Napolin dhe Romën. Gattuso e konsideron skuadrën e Antonio Contes favorite për titull pas fitores 4-0 të Napolit në Romë të Dielën.

“Sipas mendimit tim, Interi është skuadra që duhet të mposhtet. Ata kombinojnë cilësinë me forcën fizike, kanë kaq shumë mundësi në dispozicion dhe janë favoritë. Pastaj është Juventusi, i cili është mësuar të jetë atje lart”, ka thënë Gattuso për “Sky Sport Italia”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të dielën janë mbajtur zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar në…