Ish-ndihmëstrajneri i Barcelonës merr drejtimin e Ajaxit

13 maj 16:26

Ashtu siç pritej, Alfred Schreuder ka nënshkruar një marrëveshje dyvjeçare për t’u bërë trajner i ri në klubin e futbollit të Amsterdamit, Ajax.

Ai do ta zëvendësojë Eric ten Hag i cili do të transferohet te Manchester Unitedi.

Kontrata, e rënë dakord ndërmjet Ajax-it dhe klubit aktual të Schreuder, Brugge, përfshin një opsion për një sezon të tretë.

Schreuder, një ish-lojtar i Eredivisie, ishte aktiv më parë si ndihmëstrajner i Ten Hag, nga janari 2018 deri në 2019.

Gjatë sezonit 2020/21, ai ishte asistent i Koemanit te Barcelona.

Alfred Schreuder reflects on Barcelona's 3-0 win over Levante | Barca  Universal

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një ushtar 21-vjeçar është bërë i pari rus që gjykohet…