Ish-presidenti Sejdiu pret në takim lamtumirës ambasadorin e Bullgarisë

26 mars 17:10

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Bullgarisë në Prishtinë, Nedialtcho Dimitrov Danatchev.

Sejdiu e ka falënderuar ambasadorin Danatchev për përkrahjen që Bullgaria i ka dhënë Kosovës, posaçërisht në rrugën drejt integrimeve evropiane.

Gjithashtu, Sejdiu ka shprehur falënderimin për punën dhe angazhimin e tij në thellimin e bashkëpunimit ndërmjet të dyja vendeve.

“Me ambasadorin Danatchev, diskutuam edhe për lojën e mbrëmshme në mes të Kosovës dhe Bullgarisë, me ç’rast pamë një lojë të mrekullueshme”, ka thënë Sejdiu.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka bërë homazhe…