Ish-reprezentuesi i Kosovës prezantohet te Kukësi

17 qershor 2019 | 14:45

Skuadra e Kukësit po vazhdon përforcimet për edicionin e ri futbollistik.

Pas Emiljano Mustës dhe Markovanbasten Çemës, Kukësi ka zyrtarizuar edhe portierin Ilir Avdyli, i cili ishte pjesë e Përfaqësues së Kosovës. 29-vjeçari ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare me nënkampionët e Superiores, teksa do të luftojë për një vend titullari me gardianin Stivi Frashëri.

Avdyli në të kaluarën ka veshur fanellën e KEK-ut, Drenicës, Ferizajt, Hajvalisë, Tiranës, Llapit, Shkëndijës së Tetovës. Sezonin e fundit 29-vjeçari nga Podujeva ishte pjesë e Kamzës, skuadër që u përjashtua nga FSHF pas dhunës të ushtruar ndaj gjyqtarit Eldorian Hamiti.

Fotografia e F.K Kukësi Albania

Fotografia e F.K Kukësi Albania

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Shqipëri ka sekuestruar 44.5 ton…