Ja 100 transferimet më të shtrenjta në futboll

24 tetor 2019 | 15:33

Neymar mbetet transferimi më i shtrenjtë në histori të futbollit.

Ylli brazilian në verën e vitit 2017 për 222 milionë euro kompletoi transferimin nga Barcelona te Paris Saint Germain.

Një marrëveshje tjetër e madhe e bërë në vitin 2017, ishte transferimi i Kylian Mbappe nga Monaco te PSG, për 145 milionë euro plus bonuset prej 35 milionë euro. Transferimi i tretë më i shtrenjtë në futboll, është Joao Felix, talenti portugez që këtë verë iu bashkua Atletico Madrid.

Renditja vazhdon me Philippe Coutinhon, Antoine Griezmann, Ousmane Dembele, Paul Pogba dhe Gareth Bale. ‘Goal.com’ ka bërë një listë me 100 transferimet më të shtrenjta në histori të futbollit, të cilën mund ta gjeni në pjesën e mëposhtme.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri i Interit, Antonio Conte, ka thënë se Borussia Dortmundi…