Jean Todt: Garën e Brazilit e ndoqa së bashku me Schumacherin

06 dhjetor 14:18

Vetëm pak ditë pas deklaratës se priftit Georg, rreth takimit që ka pasur me Michael Schumacher në vitin 2016, heshtjen e “varrit” e thyen edhe Jean Todt, ish-drejtuesi i njohur i Ferrarit.

72-vjeçari i ka befasuar të gjithë teksa ka zbuluar se e ka ndjekur bashkë me legjendën gjermane të Formula 1 Çmimin e Madh të Brazilit, që u zhvillua 11 nëntorin e kaluar. “Jam gjithmonë shumë i kujdesshëm kur them diçka, por është e vërtetë që Çmimin e Madh të Brazilit e kam ndjekur bashkë me Michael në Zvicër”, ka thënë Todt.

Jean Todt, në respekt të privatësisë së kërkuar nga familjarët e ish-pilotit të famshëm të Formula 1 nuk dha asnjë informacion më të detajuar për gjendjen e tij. Todt ka qenë në krye të Ferrarit në vitet e arta të trofeve të Schumit. Ai e viziton shpeshherë 7 herë kampionin e botës në rezidencën e tij në Gland të Zvicrës, pas aksidentit të rëndë që pësoi në Meribel të Francës 5 vite më parë. Familjarët kanë qenë shumë të kujdesshëm për të mos lejuar rrjedhjen e informacionit, ndaj shumë pak është mësuar për gjendjen shëndetësore të Schumacher. /SS/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Katër vite më parë, Naokos dhe Takayuki Ides iu dhurua…