Jesusi tërheq vëmendjen e klubit spanjoll

31 tetor 11:27

Gabriel Jesus gjatë verës u transferua në Arsenal nga Manchester City dhe forma e lartë e treguar në këtë edicion ka bërë që Real Madridi të shpreh interesim për transferimin e tij.

Jesus ishte pranë spanjollëve këtë verë, por nuk mundën ta transferonin për çështje të pasaportës së tij.

Trajneri Carlo Ancelotti e admiron brazilianin dhe sipas “Goal.com”, Jesus është në listën e ngushtë të lojtarëve të përpiluar nga tekniku italian. Sulmuesi brazilian shihet si zëvendësues ideal për francezin Benzema.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tre persona janë prangosur nga policia në Gjilan gjatë së…