Kali më i vogël në botë

27 maj 2018 | 14:34

Quhet Thumbelina dhe është kali më i vogël në botë.

Në vitin 2002 hyri në rekordet Guiness, pasi u mat dhe doli që ishte i lartë vetëm 44.5 cm. Thumbelina, e gjinisë femërore, lindi në St Louis në Missouri. “Kur ajo lindi ishte vetëm 15.24 cm e gjatë”, ka treguar për “CNN” padroni i kalit Michael Goessling.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një ditë pas triumfit në Ligën e Kampionëve, Cristiano Ronaldo,…