Kampionët e Dritës priten nga kryeministri Haradinaj

25 maj 2018 | 12:49

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesit e klubit të futbollit “Drita” të Gjilanit.

Haradinaj klubit të Gjilanit i ka ndarë dekoratën e Hartës së Kosovës. Klubi Futbollistik “Drita” javë më parë është shpallur kampione e Kosovës për sezonin 2017/18. Për të shpallur kampion, Dritës i mjaftoi barazimi kundër Prishtinës në xhiron e fundit, ndeshje që u mbyllë 0-0 në stadiumin “Shani Haxhiislami”.

Drita e përfundoi sezonin me 67 pikë, tri më shumë se Prishtina, teksa përgjatë 33 xhirove, pësoi vetëm 2 humbje, regjistroi 13 barazime dhe arriti 18 fitore.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Cristiano Ronaldo kërkon që në Kiev të fitojë trofeun e…