Kelmendi: Status Quo është doktrinë e Vuçiqit, pse ta ndryshojë atë kur BE i bën lëshime atij

06 nëntor 18:16

Gazetari Adriatik Kelmendi thotë se presidenti serb, Aleksandër Vuçiq po e shijon shfaqjen e tij.

Kelmendi përmes një postimi në Twitter shkruan se Status Quo është doktrinë e Vuçiqit dhe pse ta ndryshojë atë kur BE i bën lëshime atij, shkruan Reporteri.net.

Postimi i tij:

Status Quo është doktrina e Vuciqit. Status Quo për Kosovën, Status Quo drejt BE-së dhe Status Quo ndaj Rusisë.

Dhe sinqerisht, pse të ndryshojë diçka? Kur ai merr fitore dërrmuese në zgjedhje, lëshime nga BE dhe lëshime nga Rusia. Ai po e shijon shfaqjen e tij!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputetja e VV-së, Tinka Kurti, ka thënë se askush nuk…