Kërkohet të shfuqizohet vendimi për taksën e qytetarëve në Stacionin e Autobusëve

06 dhjetor 17:09

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, me anë të një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka njoftuar se aksionarët e ri të Stacionit të Autobusëve të Prishtinës kanë kërkuar nga bordi i ri që të shfuqizohet vendimi për taksen që qytetarët paguanin për të hyrë në stacion e që ka qenë në tri nivele, 0.10, 0.50 dhe 1 euro. 

Postimi i plotë i Ahmetit:

Pas marrjes në administrim të plotë të Stacionit të Autobusëve nga koalicioni qeverisës në Prishtinë, aksionarët e ri të Stacionit të Autobusëve të Prishtinës kanë kërkuar nga bordi i ri që të shfuqizohet vendimi për taksen që qytetarët paguanin për të hyrë në stacion e që ka qenë në tri nivele, 0.10, 0.50 dhe 1 euro. 

Presim që ky vendim të merret në fillim të javës tjetër dhe që duke filluar nga java e ardhshme kjo takse të mos paguhet nga qytetaret.  

Gjatë javëve në vijim bordi do të merret edhe me adresimin e shumë ankesave për parregullsi në administrimin e Stacionit të Autobusëve gjatë periudhes kur nuk kemi patur qasje të plotë në dokumentacionin dhe qeverisjen e kësaj ndërmarrjeje publike.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Liverpooli e mposhti Burnleyt (1-3), kurse në këtë ndeshje golin…