Kështu ia thonë këngës Jasharajt e rinj, këngë të cilën e kënduan Hamza dhe Ademi bashkë para se të vriteshin (video)

04 mars 23:07

Këtë javë të ftuar në emisionin “n’Kosovë Show”, janë Albatrit Muqiçi, Vëllezërit Mziu dhe të tjerë.
Ndryshe nga emisionet e tjera ky emision sonte ishte fokusuar në familjen Jashari, për nderë të 20 vjetorit të Epopesë së UÇK-së. Gjatë këtij emisioni kanë folur pasardhësit e familjes Jashari dhe trashëgimtarët e atyre që u vranë për lirinë e Kosovës 20 vite më parë. Të rinjt e Jasharajve kënduan këngën që ishte kënduar nga Adem dhe Hamëz Jashari 20 vite më parë në Kullën e tyre.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasada amerikane në Ankara, njoftoi se do të mbyllet nesër…