Kloppi flet për Shaqirin

29 korrik 2019 | 14:52

Futbollisti shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri pritet të jetë në formacionin e “Reds” për ndeshjen miqësore ndaj Lyonit.

Lajmin e ka konfirmuar trajneri Jurgen Klopp. Krahas Shaqirit në ketë ndeshje pritet të luaj edhe mesfushori Naby Keita.

“Shaqiri dhe Keita kanë kryer një seancë stërvitore me ekipin. Shpresoj që të luajnë disa minuta në ndeshjen e së mërkurës kundër Lyonit”, ka thënë trajneri gjerman për “Liverpoolfc.com”.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Futbollisti shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri pritet të jetë në…