Kosnett reagon për vrasjen e Armenda Aliut nga burri i saj në Prizren

09 gusht 2019 | 18:20

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka reaguar pas vrasjes tragjike që ndodhi në Prizren.

Në një postim në “Twitter”, Kosnett ka shkruar se është koha që të propozohen zgjidhje për dhunën në familje.

“Vrasja tragjike në Prizren na përkujton se dhuna në familje kërkon zgjidhje nga shoqëria. Institucionet duhet të ndalojnë trajtimin e kësaj dhune si problem familjar dhe të përmirësojnë parandalimin dhe mbrojtjen. Është koha që palët të propozojnë zgjidhje për të përballur dhunën”, ka shkruar Kosnett.

Armenda Aliu mbeti e vrarë nga 15 plumbat e shtënë nga bashkëshorti i saj. Ajo u vra të martën, rreth orës 23:00, në rrugën “Hysni Morina” në Prizren nga burri i saj. Ndërsa, sot, shumë familjarë, miq e të tjerë, janë mbledhur në varrezat e Podujevës, për t’i dhënë lamtumirën e fundit, të ndjerës që u vra në Prizren.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pothuajse e ka bërë traditë…