Kosnett viziton KEK-un

11 prill 2019 | 20:31

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka vizituar sot Korporatën Energjetike të Kosovës.

Në një postim në “Twitter”,  ai ka shkruar se SHBA-ja mbështet një strategji të larmishme të energjisë për Kosovën, përfshirë qymyrin dhe burimet e ripërtërishme.

“Siguria e energjisë dhe infrastruktura moderne janë jetike për të siguruar prosperitet”, ka shkruar ai.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Aktorja e njohur Scarlett Johansson ka bërë një rrëfim shokues…