Kosova arrin sukses historik, ja deklarata e Challandesit

20 nëntor 2018 | 23:27

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur sukses historik në Ligën e Kombeve, duke e mundur ekipin përfaqësues të Azerbajxhanit me rezultat 4-0.

“Ishte e mrekullueshme që realizuam menjëherë. Ishte më e rëndësishmja që skuadra ishte e gatshme për luftë që nga fillimi. Është e mrekullueshme sepse mund të fitojmë. Të fitojmë dy ndeshje për Kampionatin Evropian. Është e mahnitshme. Tani kemi kualifikimet e tjera, por në kokë gjysmëfinalja dhe pas saj ndoshta finalja. Është mirë për motivimin e lojtarëve”, ka thënë Challandes, pas ndeshjes.

Kundërshtare e Kosovës në “play-off” është kombëtarja e Maqedonisë.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka përfunduar ndeshja në mes të Shqipërisë dhe Uellsit. Shqipëria…