Krasniqi mbetet në paraburgim

04 gusht 12:44

Gjykata e Apelit në Gjykatën Speciale ka refuzuar ankesën e mbrojtjes së ish-zëdhënësit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi.

Kësisoj, Krasniqi do të të mbetet në paraburgim. Kështu është bërë e ditur në një dokument të publikuar nga Specialja.

Paneli i Apelit nuk ka evidentuar se në shkallën e parë ka pasur ndonjë ankesë.

Në vendimin për mbajtjen në paraburgim, thuhet se Krasniqi ka rrezik të arratiset, të ndikojë në dëshmitarë dhe në procedurë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha se i duket "e neveritshme"…