Kryeministri Haradinaj nesër paraqitet në dy interpelanca

03 qershor 2018 | 17:07

Me kërkesë të grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), nesër (e hënë) kryeministri Ramush Haradinaj do të paraqitet në dy interpelanca.

Interpelanca e parë ka të bëjë me situatën dhe gjendjen financiare në Telekom dhe në Postën e Kosovës, ndërsa interpelanca e dytë lidhet me vendimet e ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikallo për shkarkimin e një drejtori dhe ndarjen e mjeteve grante dhe subvencione.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kuvendi i Kosovës pritet ta shqyrtojë të hënën platformën shtetërore…