Kryetari i LDK-së uron krishtlindjet ortodokse

07 janar 12:40

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka uruar qytetarët e vendit me rastin e krishtlindjeve ortodokse.

Mustafa ka uruar që kjo festë të fuqizojë më tej vlerat e humanizmit, solidaritetit, paqes dhe dashurisë ndërnjerëzore në shoqërinë kosovare dhe më gjerë.

Urime të përzemërta, kryetari Mustafa i ka përcjell edhe përfaqësuesve të misioneve ndërkombëtare në Kosovë, duke shprehur mirënjohjen e përhershme të LDK-së për kontributin e tyre në shtetin e Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se duhet të…