Ku mbeti Ballkani pas shembjes së Murit të Berlinit?

09 nëntor 09:44

“Ballkani, 30 vite pas rënies së Murit të Berlinit, shpëtoi nga Bashkimi Sovjetik, por mbeti jashtë Bashkimit Evropian, duke rrëshqitur në Bashkimin Ballkanik. Së paku, 70 vite nga themelimi i NATO-s, po bëhet pjesë e tij. Copë nga Muri i Berlinit, që e mora ca muaj pas shembjes së tij. #BerlinWall”, ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook” profesori i së drejtës ndërkombëtare dhe ish-ambasadori i Maqedonisë në Bruksel, Blerim Reka.

Reka ka postuar edhe një fotografi ku shihet një copë e Murit Berlinit.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
"Sot, 30 vjet më parë, në një moment historik, populli…