Kualifikohen Kolumbia dhe Japonia

28 qershor 2018 | 17:59

Nga Grupi H në 1/8 e finales janë kualifikuar Kolumbia dhe Japonia.

Kolumbia e ka mposhtur Senegalin me rezultat 0-1, kurse golin e vetëm e shënoi mbrojtësi i Barcelonës, Yerry Mina (74). Kolumbianët janë të parët në grup me 6 pikë dhe presin skuadrën e dytë nga Grupi G.

Japonia në ndeshjen tjetër pësoi humbje nga Polonia, por është kualifikuar tutje si e dyta në grup. Jan Bednarek (59) ishte shënues i vetëm në këtë ndeshje.

Sonte nga ora 20:00 zhvillohen dy ndeshjet e fundit të fazës së grupeve.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë me dije se…