Kualifikueset e ‘Euro 2024’, Martinezi zbulon listën e lojtarëve të ftuar

29 maj 17:03

Portugalia do të luajë dy ndeshjet e qershorit të cilat janë të vlefshme për kualifikueset e “Euro 2024”. Më 17 qershor do të ndeshet ndaj Bosnjës dhe më 20 qershor kundër Islandës.

Toti Gomes, Nelson Semedo, Renato Sanches dhe Ricardo Horta janë lojtarët e rinj kryesorë në skuadrën e Roberto Martinez për ndeshjet e ardhshme të Portugalisë. Në listë janë edhe Rui Patricio, Rafael Leao dhe sigurisht Cristiano Ronaldo.

Lista e futbollistëve:

Portierët: Diogo Costa, Jose Sa, Rui Patricio.

Mbrojtësit: Antonio Silva, Danilo, Dalot, Inacio, Cancelo, Semedo, Pepe, Guerreiro, Dias, Gomes.

Mesfushorët: B. Silva, Fernandes, Palhinha, Otavio, Sanches, Horta, Neves, Vitinha.

Sulmuesit: Ronaldo, Jota, Ramos, Felix, Leao.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Misioni paqeruajtës i NATO-s, KFOR, ka ndërhyrë për shpërndarjen e…