Kurti bën homazhe te varri i profesorit Ejup Statovci

01 tetor 09:48

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, në 25 vjetorin e protestave studentore dhe në nderim të veprës së profesorit Ejup Statovci, ka bërë homazhe para varrit të tij.

Në kujtim të protestës studentore paqësore të 1 tetorit 1997, Kurti së bashku me familjarët e profesorit si dhe pjesëmarrësit e tjerë të kësaj proteste, nderuan ish rektorin e Universitetit të Prishtinës, drejtues i universitetit të vetorganizuar shqiptar dhe intelektual që priu në protestat e 1997-s, raporton Klankosova.tv.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Njëri nga liderët e Lëvizjes Studentore të 1 tetorit 1997,…