Kurzi së pari takon Macronin, pastaj Merkelin

03 janar 12:47

Kancelari i ri austriak, Sebastian Kurz do të vizitojë së pari presidentin francez, Emmanuel Macron dhe më pas do të shkojë në Gjermani për t`u takuar me homologen e tij, Angela Merkel.

Udhëtimi i parë i Kurzit jashtë vendit në vitin e ri do ta dërgojë atë në Paris më 12 janar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lionel Messi ka fituar pesë “Topa të Artë” dhe trofe…