Messi: Ja çfarë më mungon për të qenë perfekt

03 janar 2018 | 12:41

Lionel Messi ka fituar pesë “Topa të Artë” dhe trofe të shumtë me Barcelonën, por këto nuk mjaftojnë që “pleshti” ta quajë veten perfekt.

Por, në një aspekt ai e ndien vetën të mangët krahasuar me të tjerat. Bëhet fjalë për penalltitë, në të cilat edhe pse argjentinasi ka shënuar shumë nga to, ka një përqindje shënimi më të vogël se rivali i tij kryesor, portugezi Cristiano Ronaldo. Messi ka shënuar 78% të penalltive që ka ekzekutuar, ndërsa portugezi ka shënuar 83% të rasteve.

“Për të qenë perfekt në duhet të përmirësoj disa aspekte të lojës time, penalltitë për shembull, më duhet të stërvitem më shumë në këtë aspekt”, ka thënë Messi.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka njoftuar sot se një…