Kuvendi shkon në pauzë

03 shkurt 14:47

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë shkruar në pauzë deri në orën 16:00, ku me pas do të vazhdojë seanca e cila është thirrur për votimin e qeverisë Kurti.

Në këtë seancë, Kurti ka paraqitur programin qeverisës si dhe ka paraqitur para deputetëve emrat e kabinetit të tij qeveritar.

Ndryshe nga deputetët e pozitës se ardhshme, ata të opozitës kanë kritikuar ashpër programin qeverisës të Kurtit. Po ashtu, ata kanë kritikuar Kurtin edhe për siç kanë thënë ndryshimin e qëndrimeve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga PDK-ja, Memli Krasniqi, ka…