Ky është moti për sot

30 tetor 2018 | 08:25

Në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se vranësirat në pjesën e dytë të ditës vende-vende do të shoqërohen me riga të dobëta shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-21 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 3-11m/s”, ka njoftuar IHMK.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Avokati Tomë Gashi ka bërë me dije se pa aktgjykim…