Ky është vendimi Ministrisë së Shëndetsisë për Universitetet publike dhe private

31 tetor 13:13

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar qytetarët për masat e reja kundër koronavirusit.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka folur lidhur me situatën duke thënë se masat e marra janë në dakordim me profesionistët shëndetësorë.

Në vazhdën e masave të masave të reja hyjnë edhe Ligjiratet në Universitete publike dhe private, ku sipas Zemajt do të mbahen vetëm online.

“Ligjëratat në Universitete të zhvillohen vetëm online në publike edhe private e puna praktike mbahet në prani fizike duke respektuar rekomandimet”, tha Zemaja në konferencë për media.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka përfunduar mbledhja e Komitetit për vlerësim dhe koordinim të…