Lajçak vjen sot në Kosovë

01 mars 08:14

Mirosllav Lajçak nis sot vizitën në Ballkanin Perëndimor.

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd – Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, do të qëndrojë në kryeqytetin e Republikës së Kosovës, Prishtinë, tri ditë duke filluar nga sot.

Pas Prishtinës, Lajçak do të vazhdojë vizitën në Serbi dhe më pas në Mal të Zi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një të hënë në mëngjes, Chen Mei nuk shkoi në…