Liderët e UÇK-së nesër dalin para Gjykatës Speciale

19 maj 13:32

Nesër (e premte) në orën 14:30 do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes në rastin e liderëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi.

Konferenca mbi ecurinë e çështjes gjyqësore parashihet me rregullën 96 të Rregullores së Procedurës dhe Provave të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK).

Thaçi dhe të tjerët janë duke u akuzuar kinse për krime lufte. Ndaj akuzave të Gjykatës Speciale ata janë deklaruar të pafajshëm.

Liderët e UÇK-së janë në paraburgim që nga nëntori i vitit 2020.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bankat në Kosovë aplikojnë tarifa për klientët edhe për tërheqjen…