Liga e Kombeve: Zvicër – Portugali dhe Holandë – Angli

03 dhjetor 2018 | 16:11

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Ligës A të Ligës së Kombeve. Zvicra e shqiptarëve takohet me Portugalinë, ndërsa Holanda me Anglinë.

Takimet do të luhen në Portugali Gjysmëfinalja e parë do të mbahet më 5 qershor, ndërsa gjysmëfinalja e dytë një ditë më vonë, më 6 qershor.

Dy Kombëtaret që arrijnë të shkojnë deri finale do të ndeshen mes vete më 9 qershor, për ta zbuluar se kush është kampioni i Ligës së Kombeve.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka thënë komisionarit evropian…