Limaj: Kurti do të mbahet mend si një politikan që mashtron, gënjen e ndryshon qëndrimet

27 shkurt 20:27

Qeveria e Kosovës, gjatë javës së ardhshme do të marrë vendim që nga data 15 mars, të hiqet tarifa për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina.

Këtë e ka konfirmuar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sonte gjatë një konferencë për media.

Ndaj këtij vendimi të Kurtit, ka reaguar kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.

Limaj përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se Albin Kurti vazhdon me konferencën e radhës skandaloze, që nga dukja, serioziteti i temës e deri te qëndrimi i kryeministrit.

“Ai do të mbahet mend si një politikan që brenda ditës mashtron, gënjen, ndryshon qëndrimet dhe premtimet me të cilat ua ka marrë votën qytetarëve. Në konferencën e sotme gënjeshtrën e sikletin ai u mundua ta mbulojë me disa parulla as mish as peshk. Kaq për sonte. Për më shumë rreth kësaj teme, në ditët në vijim”, ka shkruar Limaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kreu i PDK-së Kadri Veseli, ka reaguar pas deklarimit të…