Lirohet Sylejman Selimi

25 janar 2019 | 12:12

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Sylejman Selimi, është liruar me kusht.

Lajmin e ka konfirmuar avokati Tomë Gashi.

“Para pak minutash, pas mbajtjes pa të drejtë për mbi 5 vite dhe pas mbajtjes në vuajtje të dënimit për 227 ditë pa vendim gjyqësore, me në fund është liruar gjeneral Sylejman Selimi”, ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook”, Tomë Gashi.

Edhe drejtori i përgjithshëm i burgjeve të Kosovës, Nehat Thaçi, ka thënë se Sylejman Selimi është liruar me kusht.

/Epoka e re/

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zyra Kombëtare e Auditimit ka publikuar raportin e auditimit të…