Londra s’sheh rrezik për sulm, por mobilizon masa të sigurisë në prag të fundvitit

28 dhjetor 2017 | 21:33

Londra planifikon të rrisë praninë e policisë dhe të mbyllë disa rrugë në prag të Vitit të Ri, duke shmangur sulmet e mundshme ekstremiste.

Policia e Londrës njoftoi sot se nuk ka kërcënim specifik gjatë kohës së festës së Vitit të Ri dhe në pjesën kryesore festive në ndezjen e fishekzjarrëve mbi lumin Thames, por theksoi se publiku duhet të jetë i vëmendshëm.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kriptovaluta nuk është asgjë tjetër veçse eufori aktuale e qytetarëve…