Lulzim Tafa dekorohet me Medaljen Presidenciale të Meritave

05 tetor 11:29

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave, krijuesin letrar Lulzim Tafa.

Postimi i plotë i Thaçit në rrjetin social “Facebook”:

Me Medaljen Presidenciale të Meritave e dekorova krijuesin letrar Lulzim Tafa për afirmimin e letërsisë shqipe në botë. Çmimi ndërkombëtar “Mihai Eminescu” është e arritura më e re e z. Tafa, të cilin e përgëzova me urimin që të korrë suksese të reja në fushën e letërsisë dhe atë akademike. HTH

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Akademik Rexhep Qosja ka komentuar fazën finale të bisedimeve Kosovë-Serbi.…