Majlinda Bregu takon Vuçiqin e Daçiqin, flasin për të ardhmen e Ballkanit Perëndimor

04 shkurt 2019 | 16:24

Drejtuesja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal të Shqipërisë, Majlinda Bregu, ka takuar të hënën presidentin e Serbisë, , Aleksandër Vuçiq dhe ministrin e Jashtëm, Ivica Daçiq, me të cilët ka biseduar për perspektiven e Ballkanit Perëndimor.

“Një takim shumë konstruktiv me presidentin Aleksandër Vuçiq. Është interes për të lëvizur përpara, si një rajon që flet qartë, kemi nevojë për njëri-tjetrin. Kjo është metoda më efektive për integrimin e Ballkanit Perëndimor”, ka shkruar Bregu në llogarinë e vet në “Twitter”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Agim Vinca (Manifesti i 30 intelektualëve evropianë) Letra e 30…