Marcelo do të largohet nga Reali

25 tetor 14:19

Marcelo i ka njoftuar drejtuesit e Real Madridit se do të largohet nga klubi në fund të sezonit.

33-vjeçari nuk ka ndërmend të nënshkruajë një kontratë të re, dhe për këtë arsye do të bëhet lojtar i lire kur kontrata e tij të përfundojë në qershor 2022. Marcelo po planifikon të kthehet në Brazil, me Fluminese që mendohet të jetë destinacioni i tij më i mundshëm, shkruan El Nacional.

Braziliani me Real Madridin ka zhvilluar 530 ndeshje, teksa ka shënuar 38 gola dhe ka asistuar 101 të tjerë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjykata Supreme ka marrë vendim për ankesën e kandidati për…