Mazraoui përforcon Bayernin

24 maj 15:11

Bayern Munchen kanë konfirmuar përforcimin e parë në merkaton e verës.

Kampionët e Bundesligës, kanë konfirmuar transferimin e mbrojtësit të djathtë, Noussair Mazraoui.

Lojtari i Ajax Amsterdam ka firmosur kontratën me “bavarezët” dhe do të jetë në “Allianz Arena” deri në vitin 2026.

24-vjeçari kaloi si transferim i lirë, pasi mbaroi kontratën e tij me Ajaxin. Mazraoui mbylli aventurën e tij tek Ajax duke u kurorëzuar me titullin e kampionit të Eredevisie.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Roma do të kërkojë të fitojë një trofe pas 14…