Më 30 janar në Junik mbahet akademi përkujtimore për Edmond Hoxhën, Zahir Pajazitin dhe Hakif Zejnullahun

25 janar 11:59

Me rastin e 22-vjetorit të rënies së heronjve të kombit: Edmond Hoxha, Zahir Pajaziti dhe Hakif Zejnullahu, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe nën organizimin e Komunës së Junikut më 30 janar, në orën: 11:00, në sallën e Kuvendit Komunal të Junikut do të mbahet akademi përkujtimore për tre heronjtë.

Të pranishëm në këtë akademi do të jenë kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lidhja Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar padi në Gjykatën Kushtetuese…