Mertens: Chiellini, mbrojtësi më i mirë në Serinë A

02 shkurt 10:52

Sulmuesi i Napolit, Dries Mertens, e ka veçuar yllin e Juventusit, Giorgio Chiellini, si më të mirin në rolin e tij në kampionatin italian.

“Chiellini është mbrojtësi më i fortë nga të gjithë në Serinë A. Të shkakton presion vetëm me një shikim, e vëren se është në gjendje t’i lexojë mendimet dhe lëvizjet e tua”, ka thënë Mertensi.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Adem Grabovci, ka përkujtuar këtë…