Mick Schumacher mbetet pa skuadër në Formula 1

02 nëntor 15:36

E ardhmja e Mick Schumacher në Formula 1 është në pikëpyetje.

Djali i legjendës Michael Schumacher ka mbetur pa skuadër në garat e shpejtësisë, Formula 1.

Kontrata e tij me kompaninë amerikane Haas skadon në fund të këtij edicioni dhe nuk do të ripërtrihet.

Haas ka gjetur zëvendësuesin e Schumacher e ai është veteran Niko Hulkenberg.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se të mërkurën…