Ministri i FSK-së priti komandantin e Gardës Kombëtare të Ajovës

16 shkurt 2018 | 14:37

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, ka pritur sot në takim komandantin e Gardës Kombëtare të Ajovës (ShBA), gjeneral majorin Timothy Orr me bashkëpunëtorë.

Gjenerali Orr ka ardhur në Kosovë për të marrë pjesë në 10-vjetorin e Pavarësisë.

Ministri Berisha ka falënderuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Gardën Kombëtare të Ajovës dhe gjeneralin Orr, për përkrahjen dhe ndihmat materiale dhe profesionale që po japin për FSK-në.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nëpërmjet një…