Mkhitaryan po i kryen vizitat mjekësore në Inter

22 qershor 17:05

Mesfushori i Romës, Henrikh Mkhitaryan është parë  sot në Coni para se të hyjë për të kryer testet mjekësore në Inter.

Ish-lojtari i Armenisë pritet që t’i bashkohet Interit si transfer i lirë pasi që i ka skaduar kontrata me Romën.

Ai është lidhur me një kalim të kjo skuadre prej që Roma e ka fituar finalen e Europa Conference League dhe pavarësisht përpjekjeve të kësaj skuadre për ta mbajtur atë, Mkhitaryan ka vendosur t’i bashkohet Interit.

33-vjeçari ka fituar trofetë kryesorë me skuadra nga Armenia, Ukraina, Gjermania, Anglia dhe Italia.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetarja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, në…