Modric me dedikim special për Topin e Artë

04 dhjetor 22:06

Luka Modric ka thënë se Topi i Artë i fituar nga ai, është dedikim për gjithë lojtarët e mirë që nuk kanë arritur ta fitojnë këtë trofe edhe pse e kanë merituar.

Mesfushori kroat do të mbahet mend si lojtari që i dha fund dominimit dhjetë vjeçar të Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos në futboll.

33 vjeçari pas sukseseve me Real Madridin dhe Kroacinë, ka arritur të fitojë Topin e Artë, çmim ky që jepet nga France Football.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), ka njoftuar për parashikimin e…