Modriqi: Dua ta mbyll karrierën te Reali

25 nëntor 16:51

Në konferencën për shtyp, para ndeshjes vendimtare me Interit në Champions, Luka Modriq u pyet edhe për të ardhmen e tij. Kroati deklaroi se do të donte ta mbyllte karrierën me “Los Blancos”.

“Jam mirë dhe ndihem në formë. Luaj atëherë kur vendos trajneri. Kur jam në fushë mendoj të bëj më të mirën për skuadrën. E ndiej që jam në formën ideale për të vazhduar, të shohim se çfarë do të ndodhë në të ardhmen, flitet shpesh për lehtë temë. Unë jam i qetë, këtu (te Reali) mund ta ndihmoj akoma skuadrën dhe pa dyshim do të doja ta mbyllja këtu karrierën time”, ka thënë Modriq.

Dy vite më parë, është shkruar shumë për interesimin e Interit për mesfushorin kroat, që sqaron një herë e mirë: “Por unë nuk ka dëgjuar të flitet për këtë temë në vitin 2018. Gjithsesi jam i lumtur te Reali, ku dua të mbyll karrierën”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në raundin e tretë të Kupës Evropiane suksesin e kërkon…