Momente shtensionuese në Leposaviq, ushtarët amerikanë dhe serbët lokalë i masin forcat në tërheqjen e litarit

06 qershor 13:12

Në komunën e Leposaviqit ushtarët e KFOR-it kanë luajtur sot lojën e tërheqjes së litarit bashkë me serbët lokalë të cilët janë duke protestuar tash e sa ditë para objektit të Komunës.

Mediumi lokal “KoSSev” ka publikuar videon, pa dhënë shumë detaje.

Duket se e gjithë kjo është bërë për të shtensionuar situatën e krijuar prej më shumë se një jave.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Qëndrimi strategjik amerikan synon ta afrojë Serbinë me Perëndimin, duke…